Reportaż fotograficzny, czyli nauka łapania rzeczywistości
Warsztaty dla młodzieży
Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)
wstęp w cenie biletu na wystawy, obowiązują zapisy: informacja@zacheta.art.pl
09
czas trwania: 14.00 – 16.00 (2h)
info: warsztaty dla młodzieży do 15 roku życia
liczba miejsc: 16
miejsce: sala warsztatowa, plac Małachowskiego
zapisy:
prowadzenie: Alicja Lesiów
Tradycja fotografii reporterskiej sięga aż II połowy XIX wieku, więc ma prawie tyle lat, co sama fotografia. Podczas warsztatów przybliżymy, czym dokładnie jest reportaż fotograficzny na podstawie prac Krzysztofa Klimka prezentowanych na wystawie. Następnie wyruszymy na poszukiwania ciekawych ujęć z aparatami fotograficznymi typu Instax, które są rzadkością w pracy reporterki lub reportera. Finalnie spróbujemy ułożyć wykonane wcześniej zdjęcia we wspólną wypowiedź w formie mini-wystawy fotograficznej.
Alicja Lesiów — Dolnoślązaczka, urodzona w 1999 roku. Artystka wizualna, fotografka i kuratorka wystaw. Ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi na kierunku fotografia (2023) i studium fotograficzne Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii (2018). W swojej twórczości bazuje na medium fotografii, często wykorzystuje materiały archiwalne. Działa na pograniczu fotografii dokumentalnej i kreacji. Brała udział w wystawach, m.in. Polish Photo Brunch, Paryż (2023), 9. Festiwal Fotografii „w Ramach Sopotu”, Sopot (2023), Fotofestiwal, Łódź (2022), Galeria Titanikas, Wilno (2022), Galeria Pusta cd, Jaworzno (2022), Pracownia Duży Pokój, Warszawa (2022), Małopolski Ogród Sztuki, Kraków (2021), Międzynarodowy Festiwal Fotografii Interphoto, Białystok (2021).
Instagram: @alicjalesiow
-
08.03 – 26.05.2024Krzysztof Klimek. Teraz wolę widoki
Wystawa obrazów Krzysztofa Klimka prezentuje szeroki wybór realistycznego malarstwa pejzażowego, które od roku 2004, obok realizowanego wcześniej nurtu geometryczno-abstrakcyjnego, stanowi trzon jego twórczości. Ekspozycja blisko 60 dzieł przedstawia reprezentatywny przekrój tematów i motywów malarskich na przestrzeni lat. Ukazują one drogę artysty od abstrakcji i martwych natur komponowanych w przestrzeni pracowni, poprzez coraz bardziej realistyczne widoki z jej okien i drzwi, ujęcia korytarzy i podwórek, aż po wyjście w szerszą przestrzeń miast, miasteczek i wsi, w których przebywał.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta