Publikacja udostępniana jest na licencji Creative Commons Creative Commons Uznanie Autorstwa - Na Tych Samych Warunkach 3.0 Polska.
pod redakcją Marii Brewińskiej
projekt grafczny: Grzegorz Laszuk
wersja językowa polsko-angielska
Data powstania: 10.07.2018
Retrospektywnej wystawie Koji Kamoji. Cisza i wola życia towarzyszy obszerna publikacja, której wydawcami są Zachęta i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Składają się na nią teksty Marii Brewińskiej, Wiesława Borowskiego, Jaromira Jedlińskiego, Anny Król, Piotra Schollenbergera i Anny Wolińskiej, opisujące twórczość Kojiego Kamojiego — japońskiego artysty mieszkającego od 1959 roku w Polsce, malarza, autora obiektów i instalacji — i jej różnorakie konteksty. Publikacja została zilustrowana bogatym materiałem archiwalnym oraz zdjęciami dokumentującymi aktualną wystawę w Zachęcie.
-
16.06 – 26.08.2018Koji KamojiCisza i wola życia
Wystawa w Zachęcie będzie retrospektywną prezentacją bogatego dorobku japońskiego artysty, od lat 60. mieszkającego i pracującego w Polsce. Znajdą się na niej obrazy, rysunki, instalacje, obiekty przestrzenne — prace minimalistyczne i ascetyczne, kompozycje abstrakcyjne. Przez lata, starannie dobierając materię swoich prac, Kamoji wypracował katalog ulubionych i ważnych motywów.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
książki
Janicka & Wilczyk. Inne MiastoKatalog wystawyksiążki
Spojrzenia 2013 – Nagroda Fundacji Deutsche BankKatalog wystawyksiążki
Henryk TomaszewskiKsiążkaksiążki
Romano kher. O romskiej sztuce, estetyce i doświadczeniuKsiążkaksiążki
Figury niemożliweKatalog wystawyksiążki
O opiece nad kolekcjąKsiążkaksiążki
Henryk TomaszewskiThe bookksiążki
Magdalena Więcek. Działanie na okoKatalog wystawyksiążki
Seria naukowa Archiwum ZachętyArchitektura polskiego socrealizmu w Zachęcie. Pierwszy Ogólnopolski Pokaz Projektów Architektury (1951) i Pierwsza Powszechna Wystawa Architektury Polski Ludowej (1953)książki
Wystawa współczesnej plastyki francuskiejKatalog