„Zachęta miga!" na żywo!
Oprowadzanie w PJM po wystawie „Ahmed Cherkaoui w Warszawie”
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona
obowiązują zapisy: d.kot
zbiórka: hol główny galerii
UWAGA! Trzeba zastosować się do limitu osób przebywających w tym samym czasie (4 zapisane osoby plus prowadzący).
Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Zachęta miga!” na żywo! Oprowadzanie w polskim języku migowym po wystawie Ahmed Cherkaoui w Warszawie. Polsko-Marokańskie relacje artystyczne (1955-1980).
Wystawa prezentuje twórczość Ahmeda Cherkaouiego, który jest uznawany powszechnie za pioniera i jednego z najwybitniejszych przedstawicieli marokańskiej sztuki współczesnej. Na początku lat 60. XX wieku studiował rok w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a czas spędzony w Polsce okazał się przełomowy w jego malarskiej karierze. Wystawa opowiada też szerzej o polsko-marokańskich relacjach artystycznych.
Wyjątkowo tłumacz foniczny języka polskiego nie będzie obecny.
Przed wizytą zachęcamy do zapoznania się z kilkoma nowymi zasadami dotyczącymi bezpiecznego odwiedzania galerii. Pod tym linkiem znajdą Państwo informacje w PJM zacheta.art.pl/pl/wizyta
-
10.03 – 02.08.2020Ahmed Cherkaoui w WarszawiePolsko-marokańskie relacje artystyczne (1955–1980)
Ahmed Cherkaoui uznawany jest powszechnie za pioniera i jednego z najwybitniejszych przedstawicieli marokańskiej sztuki współczesnej. Na początku lat 60. studiował rok w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a czas spędzony w Polsce okazał się przełomowy w jego malarskiej karierze. Warszawski okres, oparty na poszukiwaniach malarstwa materii, zapowiadał jego późniejsze eksperymenty w obszarze sztuki abstrakcyjnej, pełnej odwołań do tradycyjnej kultury berberskiej i motywów religijnych islamu, jak również polskiej i francuskiej awangardy.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta