Plac zabaw na nowo! Warsztaty z cyklu „Co robi artysta?” dla rodzin z dziećmi z autyzmem
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
18 zł (bilet rodzinny – wstęp dla 4 osób, w tym maksymalnie 2 osób dorosłych)
info: warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
godz. 12.30 (dzieci w wieku 4–6 lat)
godz. 15.00 (dzieci w wieku 7–12)
czas trwania zajęć: 90 minut
prowadzenie: Dagmara Rusinek i Anna Owsiany
zapisy: lub tel. 22 556 96 42
Plac zabaw na nowo!
Lata 20. XX wieku to szalony czas, kiedy w Polsce powstało wiele nowych osiedli i budynków. Była to szansa, aby stworzyć rzeczy nie tylko praktyczne, ale też ładne. Inaczej zaczęto spoglądać także na dzieci i sposób ich wychowania. Podczas zwiedzania wystawy spróbujemy przenieść się 100 lat wstecz i wyobrazić sobie tamte czasy. Następnie zaprojektujemy wielki, modernistyczny plac zabaw.
Warsztaty wokół wystawy Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918
https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/przyszlosc-bedzie-inna
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Jeśli uczestnicy warsztatów korzystają z systemów AAC, niezbędne jest, by zabrali ze sobą swoje pomoce do komunikacji. W tej sytuacji prosimy, aby rodzice/opiekunowie zapisując się na warsztaty, poinformowali o potrzebach dziecka. W czasie warsztatów edukator będzie miał do swojej dyspozycji zestaw piktogramów i zdjęć potrzebnych do objaśniania pojęć używanych podczas zajęć.
Przed wizytą w Zachęcie razem z dzieckiem zapoznajcie się z przewodnikami
PRZEWODNIK PRZED WIZYTĄ W ZACHĘCIE (PDF)
PRZEWODNIK PRZED WARSZTATAMI W ZACHĘCIE (PDF)
Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w dowolnym wieku.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu
Zapraszamy na Facebook do grupy Warsztaty w Zachęcie
Warsztaty z cyklu Co robi artysta? skierowane są do rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W małych grupach zwiedzamy aktualne wystawy, poznajemy dzieła sztuki współczesnej i sami tworzymy swoje prace. Warsztaty prowadzone są przez edukatorów przeszkolonych przez terapeutów Fundacji SYNAPSIS i świadomych potrzeb osób z autyzmem. Odbywają się raz w miesiącu, w soboty, w dwóch grupach wiekowych.
-
24.02 – 27.05.2018Przyszłość będzie innaWizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918
Wystawa poświęcona dwudziestoleciu międzywojennemu w Polsce, której narracja zbudowana będzie wokół kluczowych idei społecznych, jakie rodzą się po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Koncepcje modernizacyjne skupiające się na potrzebach dotychczas niedowartościowanych grup społecznych — kobiet, dzieci, robotników czy mniejszości narodowych — pokazane zostaną za pomocą szeroko pojętej kultury wizualnej tego czasu (od architektury i wzornictwa po najbardziej nowoczesne wówczas medium — film).
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta