Łowcy chmur
Warsztaty o zjawiskach pogodowych
plac Małachowskiego (przed Zachętą)
liczba miejsc ograniczona
Co widzimy na co dzień, patrząc wprost przed siebie? Jakie obiekty czy zjawiska przykuwają nasz wzrok? Które obrazy miasta skuteczniej zajmują naszą uwagę i czas, którego przecież zazwyczaj nie mamy. Co zapisuje się w naszej pamięci? W krótkiej perspektywie krajobrazu miasta dominują: architektura, komunikacja, ludzie i reklamy. Zwarta zabudowa coraz wyższych budynków przesłania niebo. Jak często podnosimy głowę do góry? Kiedy ostatni raz widzieliśmy horyzont 360o.
Nasze spotkanie poświęcimy obserwacji nieba i chmur. Dowiemy się co można z nich odczytać. Poznamy mechanizm powstawania chmur i niektóre ich rodzaje. Rozpoznamy także inne zjawiska pogodowe towarzyszące chmurom.
Anna Dziama – edukatorka
Projektuje i upowszechnia rozwiązania edukacyjne inspirowane nauką. Interesuje się nowoczesną pedagogiką i metodyką samodzielnego uczenia się. Propaguje wykorzystanie w edukacji metody badawczej. Współpracuje z nauczycielami, pasjonatami lekcji w terenie. Rozwija działania edukacyjne polegające na prowadzeniu obserwacji zjawisk i procesów w świecie przyrody. Zachęca do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentowania.
Z wykształcenia hydrolog. Od 11 lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik. Wcześniej była nauczycielką geografii i dyrektorką szkoły.
-
07.07 – 07.08.2021Plac Małachowskiego 2021: Rozszczelnianie
Rozszczelnianie struktur i systemów, pojawianie się szczelin pozwalających przedostać się głębiej w miejsca pozornie niedostępne oznacza zwrócenie uwagi na rzeczy niewidoczne, marginalizowane czy ukrywane. Stanowi to ramę dla działań artystycznych i edukacyjnych, które odbędą się w tym roku w ramach cyklicznego letniego programu Zachęty „Plac Małachowskiego”.
plac Małachowskiego (przed Zachętą)plac Małachowskiego