Joga dla osób niewidomych.
Wydarzenie w ramach wystawy „Lepsza ja”
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny, zbiórka w holu głównym
terminy: każdy czwartek w czasie trwania wystawy 13.07, 20.07, 27.07, 3.08, 10.08, 31.08, 7.09, godz. 18
czas trwania: 1 godzina
zapisy: , tel. 225569651
Nasi wolontariusze mogą odebrać Państwa z przystanku, domu czy wskazanego miejsca w Warszawie. Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy o kontakt.
Ćwiczenia zaczerpnięte z jogi pomagają usunąć sztywności powstałe w wyniku przykurczy, napięć codziennego trybu życia. Podczas zajęć uczestnicy zajmą się łagodnym rozciąganiem i wzmacnianiem poszczególnych części ciała. Ćwiczenia wpłyną korzystnie na świadomość i możliwości ciała, co ułatwi poruszanie się i panowanie nad nim. Jednym z celów zajęć będzie nauka radzenia sobie ze stresem i łagodzenie jego objawów.
Na zajęcia dobrze przyjść w stroju swobodnym. Ćwiczymy boso, na matach przy udziale trenera i osób asystujących. Na zajęcia dobrze przyjść minimum 2 godziny po niewielkim posiłku.
Zajęcia organizowane są w ramach wystawy Lepsza ja, która podejmuje temat współczesnej kultury indywidualizmu, aktualnego obecnie dążenia do kreowania nowej, lepszej wersji siebie. Jak żyć lepiej i zdrowiej? Jak być szczęśliwym? To pytania, na które coraz częściej szukamy odpowiedzi. Wystawa Lepsza ja składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy. Sale galerii nie będą służyć prezentacji obiektów sztuki, wypełnią je ludzie i działania.
Barbara Poniatowska — trenerka jogi i instruktorka relaksacji. Absolwentka Podyplomowych studiów relaksacji i jogi na warszawskim AWF. Stworzyła autorski program radzenia sobie ze stresem metodą relaksacji połączonej z ćwiczeniami typu joga i wizualizacja.
-
07.07 – 27.08.2017Lepsza ja
Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy. Sale galerii nie będą służyć prezentacji obiektów sztuki, wypełnią je ludzie i działania.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta