Co drzewo pamięta
Warsztaty o pamięci drzew dla dzieci w wieku 6-10 lat
plac Małachowskiego (przed Zachętą)
wstęp wolny
Podczas spotkania nauczymy się określać wiek drzew i przyjrzymy się im na osi czasu. Jakim wydarzeniom historycznym mogły towarzyszyć? Poznamy najstarsze drzewa Warszawy oraz siostry i córki tych okazów. Drzewa, których już nie ma, a odegrały ważną rolę w historii naszego miasta.
Czy drzewo martwe jest faktycznie martwe? Jakie gatunki żyją najdłużej? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów o pamięci drzew.
prowadzenie: Edyta Ołdak i Marcin Markiewicz
Edyta Ołdak – absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Graficzka, ilustratorka książek, animatorka kultury. Założycielka Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” i jego długoletnia prezeska, odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań Stowarzyszenia. Zajmuje się również szkoleniami dla kadr kultury, uczy ewaluacji oraz tego, jak wykorzystywać wolne zasoby w samodzielnym tworzeniu wizualnych strategii organizacji społecznych.
Marcin Markiewicz – psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, trener umiejętności psychospołecznych. Prowadzi warsztaty z umiejętności społecznych dla grup oraz pracuje indywidualnie z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Z zamiłowania filozof, prowadzi zajęcia z filozofowania z młodzieżą gimnazjalną. Ukończył szkolenie z psychoterapii poznawczo behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT w Warszawie oraz Szkołę Trenerów Umiejętności Psychospołecznych w Stowarzyszeniu OPTA. Pedagog, edukator i miłośnik przyrody.
Wydarzenie towarzyszące wystawie plenerowej Korzenie i korony placu Małachowskiego.
Wystawa plenerowa Korzenie i korony placu Małachowskiego i działania edukacyjne wokół niej są efektem szeroko zakrojonych działań programowych Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie", które współfinansuje Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.
-
07.07 – 07.08.2021Plac Małachowskiego 2021: Rozszczelnianie
Rozszczelnianie struktur i systemów, pojawianie się szczelin pozwalających przedostać się głębiej w miejsca pozornie niedostępne oznacza zwrócenie uwagi na rzeczy niewidoczne, marginalizowane czy ukrywane. Stanowi to ramę dla działań artystycznych i edukacyjnych, które odbędą się w tym roku w ramach cyklicznego letniego programu Zachęty „Plac Małachowskiego”.
plac Małachowskiego (przed Zachętą)plac Małachowskiego