Botaniczne opowieści
Rodzinny spacer wśród drzew (godz. 12 i 13.30)
Zachęta / przed wejściem głównym
wstęp wolny, obowiązują zapisy
godz. 12: rodziny z dziećmi w wieku 6–8 lat
godz. 13.30: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
czas trwania spaceru: ok. 60 min
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacja: informacja@zacheta.art.pl
prowadzenie: Ewa Szachowska
Wydarzenie może zostać udostępnione również dla osób korzystających z tłumaczenia PJM. Prosimy o zaznaczenie przy zapisach potrzeby zapewnienia tłumacza.
W ramach programu towarzyszącego wystawie Joanny Rajkowskiej Rhizopolis w Zachęcie zapraszamy na spacer w okolicach Zachęty i w Ogrodzie Saskim. W czasie spaceru zwrócimy uwagę na trudną sytuację drzew w mieście, poznamy topolę białą, kasztanowiec biały, lipę drobnolistną i inne drzewa znajdujące się w sąsiedztwie galerii. Zajrzymy do pierwszego publicznego parku w Warszawie, czyli do Ogrodu Saskiego, i zastanowimy się, jaka jest jego rola, a także co czujemy, słyszymy, jaki ma zapach powietrze i czy można się tu schronić przed słońcem, upałem, kurzem i hałasem miasta? Spacer poprowadzi edukatorka z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Ewa Szachowska — arteterapeutka, koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz współpracowniczka Fundacji Art Transfer. Ukończyła wydział ogrodniczy warszawskiej SGGW. Pasjonatka historii sztuki — z wykształcenia i z zamiłowania. Zajmuje się edukacją przez sztukę i arteterapią zarówno od strony koncepcyjnej, jak i warsztatowej. Jej drugą pasją jest świat roślin, do którego często odwołuje się w czasie prowadzonych wykładów z historii sztuki (m.in. seria wykładów W ogrodzie sztuki tematycznie związanych z ogrodami i historią ilustracji botanicznej dla Fundacji Art Transfer). Swoimi roślinnymi fascynacjami dzieli się, pracując jako przewodnik w Ogrodzie Botanicznym UW.
Współorganizator: Ogród Botaniczny UW
-
01.02 – 08.08.2021Joanna RajkowskaRhizopolis
Projekt wprowadza nas w świat hipotetycznej przyszłości człowieka na planecie Ziemia po spodziewanej wielkiej katastrofie kończącej trwającą obecnie epokę człowieka. W antropocenie uświadomiliśmy sobie, że świat nieodwracalnie się zmienił, a jego przetrwanie, w tym przetrwanie ludzkiego gatunku, podawane są w wątpliwość.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta